1. neformalno uporablja se, ko govorec želi pritegniti pozornost, koga nagovoriti, pozvati k čemuEj, tebi govorim! Ej, vidva, spravita me ven! Potem pa nakladajta, kolikor hočeta. Ej, a boš lahko ob priliki popravil stol?
2. uporablja se, ko govorec želi koga opozoriti, da kaj ni pravEj, to je res neverjetno, kako se eni pogovarjajo. Pa kaj vam je? Sem prvič udeležen na tem forumu in določeni komentarji res niso na nivoju. Sem prav utrujena od vsega prepiranja. Ej, če bi mu jaz delala take scene ...
3. navadno podvojeno uporablja se, ko govorec želi pokazati, da pri kom česa ne odobravaEj, ej, kakšen odgovor pa je to? Ej, ej, za koga me pa imaš? Ej, ej, ej! Samo debatirate in debatirate. Pojma nimate, kaj se v resnici kje dogaja.
4. izraža, da je govorec pod vplivom določenega občutja, zlasti veselja, navdušenja, hrepenenja, ki ga navadno zbudi spomin na kajEj, kako smo uživali! Ej, ko bi vedeli, kako si želim videti morje! Pomagaš, tolažiš, nato te nekdo po telefonu nahruli: »Zakaj pomagate prav njim?« Ej, kako si tisti hip prizadet in žalosten.
5. navadno podvojeno izraža, da je govorec v zadregi, negotovEj, ej, sem se zmotil.
6. kot členek uporablja se, ko govorec poudarja svojo izjavoPrav pogrešali smo te, ej, res. Res so nadležni, ej.
1. neformalno uporablja se, ko govorec želi pritegniti pozornost, koga nagovoriti, pozvati k čemuEj, tebi govorim!
2. uporablja se, ko govorec želi koga opozoriti, da kaj ni pravEj, to je res neverjetno, kako se eni pogovarjajo. Pa kaj vam je? Sem prvič udeležen na tem forumu in določeni komentarji res niso na nivoju.
3. navadno podvojeno uporablja se, ko govorec želi pokazati, da pri kom česa ne odobravaEj, ej, kakšen odgovor pa je to?
4. izraža, da je govorec pod vplivom določenega občutja, zlasti veselja, navdušenja, hrepenenja, ki ga navadno zbudi spomin na kajEj, kako smo uživali!
5. navadno podvojeno izraža, da je govorec v zadregi, negotovEj, ej, sem se zmotil.
6. kot členek uporablja se, ko govorec poudarja svojo izjavoPrav pogrešali smo te, ej, res.