Ta stran uporablja piškotke. Piškotke uporabljamo za:
vaše nastavitve – da si zapomnimo, kako želite, da vam deluje naš portal. Ti piškotki so nujni.
analitične namene – spremljamo vedenje uporabnikov, zato da lahko izboljšamo delovanje strani.
Te piškotke (ki niso nujni) prispeva Google Analytics. Google spotoma sledi vašemu vedenju na spletu.
Če te piškotke dovolite, bo Google pač vedel, da vas zanima pravilna raba slovenščine.
Z objavo več razprav o klinopisnih znakih negotovega pomena je pritegnil pozornost znanstvene srenje.Vsi arhivski dokumenti so bili v klinopisni pisavi in njihovo prevajanje bi ob maloštevilnih prevajalcih trajalo več let.Ohranila se je diplomatska korespondenca s številnimi bližnjevzhodnimi državami, zlasti z mitansko in hetitsko, in to na žganih glinenih klinopisnih tablicah v akadščini.
1.1. ki je v zvezi s klinopisom 1.1.►prid. beseda + sam. beseda
● klinopisni zapisi
Klinopisni zapisi, ki omenjajo imena nastopajočih v tej zgodbi, kažejo, da so jih izgovarjali Jati, Ahanjati in Nafteta.V Ninivah se je ohranil klinopisni dokument: na šestih ploskvah neke prizme iz gline je napisano vojno poročilo asirskega vladarja iz leta 671 pr. Kr.
1. ki je v zvezi s klinopisom 1.Z objavo več razprav o klinopisnih znakih negotovega pomena je pritegnil pozornost znanstvene srenje.
1.1. ki je v zvezi s klinopisom 1.1.Klinopisni zapisi, ki omenjajo imena nastopajočih v tej zgodbi, kažejo, da so jih izgovarjali Jati, Ahanjati in Nafteta.
1. staroveška pisava iz klinastih znakov, ki se vtiskuje v glinene ploščice ali kleše v kamen, razširjena zlasti v Mezopotamiji, Mali Aziji in stari Perziji
1. staroveška pisava iz klinastih znakov, ki se vtiskuje v glinene ploščice ali kleše v kamen, razširjena zlasti v Mezopotamiji, Mali Aziji in stari Perziji
1.1. besedilo, zapisano s to pisavo
eSSKJ: Slovar slovenskega knjižnega jezika 2016, www.fran.si, dostop 8. 7. 2025.