Ta stran uporablja piškotke zato, da lahko razločujemo med uporabniki, štejemo njihovo število in tako izboljšujemo delovanje strani.
Uporabljamo tudi piškotke partnerjev Google Analytics,
ki analizirajo vaše vedenje na spletnih straneh. Več o posameznih piškotkih si lahko
preberete tu.
Če ne dovolite uporabe piškotkov za izboljšanje portala Fran, kliknite sem.
Piškotke uporabljamo za:
analitične namene – spremljamo vedenje uporabnikov, zato da lahko izboljšamo delovanje strani.
vaše preference – da si zapomnimo, kako želite, da vam deluje naš portal.
1. ki je v zvezi z elegijo 1., 2.►prid. beseda + sam. besedaOvid je eden velikih rimskih elegičnih pesnikov.V skladu z duhom razsvetljenstva je pisal filozofske elegične pesnitve, komične epe in parodije.
2. v obliki elegičenki vzbuja, povzroča otožnost, žalost►prid. beseda + sam. beseda
● elegičen ton
Zbirka je uvedla intimno čustvovanje in sentimentalna razpoloženja, izpovedana pogosto v elegičnih tonih.Epilog romana se konča v elegičnem podtonu.Za njeno prozo je značilno elegično vzdušje.►vezni glag. + prid. beseda v imenovalnikuFilm je ambiciozen, vizualno privlačen, temačen, elegičen in dolg.Pesem mu je postala spodbudni govor, vendar ni tako akcijska kot Kajuhova in Borova, ampak je bolj elegična.
Stalne zvezeelegični distih iz literarne vededistih, sestavljen iz heksametra in pentametraElegični distih je v slovenščini preizkusil France Prešeren v pesmi V spomin Matija Čopa.Umetnost ljubezni, pisana v elegičnih distihih, je neke vrste ljubezenski priročnik.Izgovor in oblike
1. ki je v zvezi z elegijo 1., 2.Ovid je eden velikih rimskih elegičnih pesnikov.
2. v obliki elegičenki vzbuja, povzroča otožnost, žalostZbirka je uvedla intimno čustvovanje in sentimentalna razpoloženja, izpovedana pogosto v elegičnih tonih.
Stalne zvezeelegični distih iz literarne vededistih, sestavljen iz heksametra in pentametraElegični distih je v slovenščini preizkusil France Prešeren v pesmi V spomin Matija Čopa.Etimologijaprevzeto iz nem.elegisch iz ↑elegija
1. pesem, napisana v elegičnem distihu, značilna zlasti za antično književnost
2. pesem z otožno, žalostno vsebino
eSSKJ: Slovar slovenskega knjižnega jezika 2016, www.fran.si, dostop 28. 11. 2024.