1. izgovarja se z večjo jakostjo izraža, da je govorec nejevoljen, jezenZasukal je klobuk, mahnil z roko, kakor bi podil spomine, in rekel: »Ha!« Ha, mi pravijo, pa kdaj se boš naveličal ždeti v tistem kotičku zakajene krčme ter mirno žuliti ono svoje pivo. »Gosenica! Ha! Vi sami ste gosenica, ki grize in izpodjeda državno drevo!« se je zadrl.
1.1. izgovarja se z večjo jakostjo izraža, da se zdi govorcu predhodna izjava nezaslišanaPriznal je tudi, da ga je osebno obglavil, pa četudi ga na sojenju ni bilo niti med osumljenci. Ha!
2. izgovarja se z večjo jakostjo izraža, da govorec občuti zadovoljstvo, ko se izkaže, da je imel, deloval pravOd nekdaj sem si želel biti pop zvezdnik. Ha, pa mi je uspelo. Ha, kako ste takrat novinarji pisali, da se septembra lipe sploh ne sadijo, da to ni prava sezona. Pa poglejte, kako je lepa tale! Na lepem dahne: »Ha, prav sem imel!«
2.1. izgovarja se z večjo jakostjo izraža, da govorec občuti vznesenostDrugačen zrak je tam. Ha, kako se tam vse giblje! In vse je blizu, vse je dosežno. Ha, to vam je bilo življenje! Ha, lepo pa tudi hudo je bilo takrat.
3. izgovarja se z večjo jakostjo izraža, da si govorec vliva pogum»Kaj bi se bala!« »Ha! Naj le pride, kdor hoče: midva sva dva.« Ha, res sem si prvič v življenju sama kupila kar tri oblekice do kolen in – ha, res si upam pokazati noge soncu (in drugim), in ha, nič več jih ne skrivam pod dolgimi krili do gležnjev!
3.1. izgovarja se z večjo jakostjo izraža, da govorec dvomi, je neodločen, negotov»Pravijo, da smrt ne pride prepozno.« »Ha! Mislite?« je razposajeno odbil Peter. »Ali vam gre pisanje hitro izpod rok?« »Ha! Včasih gre, včasih ne gre,« je zmignil z rameni. Ha, kaj pa zdaj, si mislim.
3.2. izgovarja se z večjo jakostjo izraža grožnjo komu»Ha!« je kričal grozoviti vodnik divje trope, ki je nosil baklo, »ha, zdaj te imam!« »Ha, slepar!« je kričal in izdrl svoj meč, »zakaj imaš orožje na strani? Bôri se, brani se!«
4. kot členek, izgovarja se z večjo jakostjo uporablja se, ko govorec poudarja svojo izjavoKot se za šefa spodobi, je odšel v službo k največjemu mobilnemu operaterju (in ne le k tretjemu, ha), kjer bo deloval na področju vsebin. »Ha, to bo pa dobro, imenitno«, sem dejal. Večji od tebe? Od mene? Ha! Kaj od mene, večji od avtomobilov, večji od hiš, od mesta, glavo je imel tam pod oblaki.
4.1. kot členek, izgovarja se z večjo jakostjo izraža, da govorec poudarja vprašanjeSem prebrisana, ha? Zakaj bi si je tudi sam ne izbiral? Ha?
1. izgovarja se z večjo jakostjo izraža, da je govorec nejevoljen, jezenZasukal je klobuk, mahnil z roko, kakor bi podil spomine, in rekel: »Ha!«
1.1. izgovarja se z večjo jakostjo izraža, da se zdi govorcu predhodna izjava nezaslišanaPriznal je tudi, da ga je osebno obglavil, pa četudi ga na sojenju ni bilo niti med osumljenci. Ha!
2. izgovarja se z večjo jakostjo izraža, da govorec občuti zadovoljstvo, ko se izkaže, da je imel, deloval pravOd nekdaj sem si želel biti pop zvezdnik. Ha, pa mi je uspelo.
2.1. izgovarja se z večjo jakostjo izraža, da govorec občuti vznesenostDrugačen zrak je tam. Ha, kako se tam vse giblje! In vse je blizu, vse je dosežno.
3. izgovarja se z večjo jakostjo izraža, da si govorec vliva pogum»Kaj bi se bala!« »Ha! Naj le pride, kdor hoče: midva sva dva.«
3.1. izgovarja se z večjo jakostjo izraža, da govorec dvomi, je neodločen, negotov»Pravijo, da smrt ne pride prepozno.« »Ha! Mislite?« je razposajeno odbil Peter.
3.2. izgovarja se z večjo jakostjo izraža grožnjo komu»Ha!« je kričal grozoviti vodnik divje trope, ki je nosil baklo, »ha, zdaj te imam!«
4. kot členek, izgovarja se z večjo jakostjo uporablja se, ko govorec poudarja svojo izjavoKot se za šefa spodobi, je odšel v službo k največjemu mobilnemu operaterju (in ne le k tretjemu, ha), kjer bo deloval na področju vsebin.
4.1. kot členek, izgovarja se z večjo jakostjo izraža, da govorec poudarja vprašanjeSem prebrisana, ha?