Ta stran uporablja piškotke. Piškotke uporabljamo za:
Več o posameznih piškotkih si lahko preberete tu.
Problemski sklop obsega 33 svojilnih pridevnikov iz poimenovanj mitoloških in nadnaravnih bitij in je bil narejen na podlagi problemskega sklopa »Poimenovanja mitoloških, nadnaravnih, domišljijskih bitij«, vključenega v ePravopis.
Za samostojna gesla so prirejeni tisti svojilni pridevniki, ki v besedotvornem postopku izkazujejo posebnosti, npr.:
(1) preglas (hudičev);
(2) premeno c > č (rojeničin);
(3) neobstojni samoglasnik (palčkov, psoglavčev).
V rastočem slovarju bo v prihodnjih fazah dodajanja iztočnic zajetih več imen, iz katerih bodo tvorjeni svojilni pridevniki in vključeni v problemski sklop.
Svojilni pridevniki iz poimenovanj mitoloških in nadnaravnih bitij so obravnavani kot samostojna gesla. Slovarski sestavek sklene podatek o izhodiščni obliki (vilinčev < vilinec).
V ePravopisu sta uporabniku prijaznejša dosledno navajanje ponazarjalnega gradiva z izpisanimi zahtevnejšimi oblikami in navajanje sklonskih oblik v vseh številih. Dopolnitev s paradigmami prinaša sistemske možnosti pregibanja. Uresničitev vseh oblik ni preverjena po gradivu, saj elektronsko korpusno gradivo, ki sicer dovoljuje statistične analize gradiva, ne omogoča razlikovanja homonimnih sklonskih oblik. Izreka imena je v celoti izpisana v samostojnem slovarskem razdelku, in sicer ne le v imenovalniku, temveč tudi v rodilniku, če pa zahteva iztočnica tudi podatek o izgovoru v orodniku, je celotna paradigma predstavljena v posebnem slovarskem razdelku, imenovanem izgovorno gnezdo.
Pravopisna pravila: § 956.
Pravopisna pravila: Velika in mala začetnica.
Fran 11.0, 24. novembra 2023.
angelov
bedančev
božji
čarovničin
čatežev
čebeličin
dioskurjev
gasilčev
hudičev
jedijev
kentavrov
lisičin
mačkov
morakvarjev
možev
ovčarjev
palčkov
pasjeglavčev
poštarjev
psoglavčev
rojeničin
satirjev
smrkčev
sojeničin
sovičin
telebajskov
vajenčev
vampirjev
vilinčev
vinksičin
zajčkov
zmajev
zvezdičin